Në Francë përsëri pamje të shpifura – tifozët pushtojnë edhe një ndeshje në Ligue 1

Periskopi.com Sporti

Tifozët e skuadrës franceze, Lens kanë pushtuar fushën pasi kanë kërkuar t’i qërojnë hesapet me rivalët e Lille gjatë ndeshjes së Ligue 1.

Pas përfundimit të pjesëve ishin tifozët që kanë vjedhur vëmendjen dhe shfaqjen.

Tifozët vendas të Lens kanë pushtuar fushën duke dashur të konfrontohen me tifozët e Lille.

U desh vetëm intervenimi i policisë dhe sigurimit të ndeshjes për të qetësuar situatën dhe për të mos lënë ndonjë eksalim të mundshëm.

Skenat që krijuara në stadiumin Stade Bollaert-Delelis po cilësohen si të çmendura dhe kanë pushtuar rrjetet sociale.

Më poshtë mund t’i shihni pamjet /Periskopi/

Shpërndaje në: