Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhat dhe autostradën

Periskopi.com Lajme

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshjen në mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autosdtradën që lidh dy shtetet.

 Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve të dy shteteve Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiq.

Në ceremoninë e nënshkrimit ka marrë pjesë edhe ambasadori Philip Kosnett dhe Drejtori i të ashtuquajturës Zyrës Serbe për Kosovën Marko Gjuriq.

Shpërndaje në: