Një mal golash u shënuan, PSG mundi bindshëm Bordeauxin

Periskopi.com Sporti

Një ndeshje mjaft interesante u zhvillua mes PSG-së dhe Bordeauxit, katër gola u shënuan vetëm në pjesën e parë.

Të parët që shënuan ishin mysafirët me golin e koreanit Hwang në minutën e 18-të, për të barazuar pak minuta më vonë Edison Cavani, dhe duke e bërë golin e 200-të në 298 ndeshje.

Në minutat shtesë u shënuan dy gola nga dy skuadrat, Parisienët shënuan në minutën e parë të lojës shtesë, kurse ekipi i Bordeaux shënoi në minutën e fundit të lojës shtesë.

Në pjesën e dytë për 3 me 2 shënoi Marquinhos, i cili shënoi edhe golin e dytë.

Pardo ishte ai që shënoi golin e tretë për ekipin e tij.

Për ta përmbyllur lojën, golin e katërt shënoi Mauro Icardi.

Pas një mal golash të shënuara ndeshja përfundoi me rezultat 4-3.

PSG është në krye të tabelës me 65 pikë. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: