Nokia lëshon telefonin për të cilin nuk do të keni më nevojë për një ‘mbështjellës’

Periskopi.com Tech & Auto

E tëra që mund të shohim është një telefon Nokia me një modul të ngjashëm kamera rrethore me markën Zeiss që përmban katër sensorë të kamerës dhe një blic LED.

Përveç kësaj, në sajë të rastit, ne mund të dallojmë artikuj të rregullt dhe të supozojmë se në njërën anë janë kontrolli i volumit, butoni i energjisë me një sensor të integruar të gjurmës së gishtit në anën e majtë dhe butoni i dedikuar i Asistentit të Google në anën e kundërt.

Dizajni duket i ngjashëm me diçka që ne presim të shfaqet nën emrin Nokia X20, edhe pse mund të jetë një version i fuqishëm i së njëjtës pajisje sepse disa botime që janë shfaqur në internet përmendin “Nokia XR20”, ku R qëndron për një telefon të fortë.

Kur bëhet fjalë për specifikimet, Nokia XR20 pritet të jetë i ngjashëm me Nokia X20, megjithëse ka disa ndryshime.

Telefoni mund të marrë një ekran 6.7 inç me një panel FHD + LCD me rezolucion 2400 × 1080. Pajisja mund të mundësohet nga një çip Snapdragon 480. Thuhet se ka 6 GB RAM dhe 128 GB hapësirë ​​ruajtëse.

Sa i përket optikës, ne kemi një cilësim me katër kamera në pjesën e pasme, me një sensor primar 48MP ose 64MP, ndërsa mund të ketë një kamerë 8MP në pjesën e përparme.

Megjithëse azhurnimet e softuerëve janë bërë një problem për Nokia në të kaluarën e afërt, ky telefon pritet të funksionojë në Android 11 dhe mund të furnizohet nga një bateri 4,630 mAh me një port karikimi të tipit USB C.

Karakteristikat e tjera përfshijnë praninë e NFC, WiFi , Lidhja Dual-SIM dhe Bluetooth 5.1.

Meqenëse do të jetë një telefon në të gjitha motet, mund të presim të paktën një vlerësim IP52 ose më të lartë. Çmimi i Nokia X20 është 350 euro për 6 GB dhe 128 GB.