Nuk do ta besoni arsyen absurde pse nuk u transmetua ndeshje e Superkupës gjermane në Iran

Periskopi.com Sporti

Bayern Munich arriti të shtonte një tjetër trofe në koleksionin e tij, pasi mundi në finalen e SuperKupës së Gjermanisë Dotmundin 3-2. Një gol i vonë i Kimmich i dha bavarezëve tofeun e pestë këtë vit.

Por qytetarët e Iranit nuk kanë pasur mundësi ta ndjekin këtë ndeshje për një arsye absurde. Televizioni kombëtar iranian vendosi të mos e transmetonte takimin për shkak të gjyqtares së ndeshjes.

Federata gjermane e futbollit kishte caktuar arbitren femër, Bibiana Stenhaus për të vënë drejtësi në këtë ndeshje dhe kjo është arsyeja pse finalja nuk u transmetua në Iran.

Shpërndaje në: