Orhani me fjalë prekëse në përvjetorin e vdekjes së Avniut

Periskopi.com Showbiz

Sot (15 shtator) është bërë një vit që kur ndërroi jetë aktori i mirënjohur, Adem Mikullovci.

Krahas një bagazhit të pasur artistik që la pas vetës, Mikullovci, një kohë iu përkushtua edhe politikës si deputet në Kuvendin e Kosovës.

Figura e aktorit dhe veprimtaria e tij vazhdon të kujtohet, dhe këtë e ka bërë edhe aktori dhe kolegu i tij, Fatmir Spahiu-Bufi.

Në një postim në Instagram, Spahiu të cilin e kemi parë përkrah Mikullovcit në serialin “Kafeneja jonë”, tha se aktori i ndjerë do të kujtohet gjithmonë.

“U bë një vit nga vdekja e axhës Adem, aktorit të madh dhe kolegut të dashur e të afërt, do të kujtohesh gjithmonë”, ka shkruar aktori.