Përfundojnë takimet e sontme të Ligës së Kampioneve, këto janë rezultatet

Periskopi.com Sporti

Kanë përfunduar takimet e sontme te grupeve F, G dhe H të cilat u zhvilluan në kuadër të xhiros së katërt të Ligës së Kampionëve, takime këto që përcaktuan se cili nga ekipet kalon në raundin tjetër të kësaj Lige, transmeton Periskopi.

Ashtu edhe sic është pritur ekipi i Barcelonës ka arritur të fitojë bindshëm ndaj ekipit ukrainas, Dinamo Kiev, me rezultat 0:4.

Një fitore bindëse e ka marrë edhe Dortmundi, të cilët fituan me rezultat 3:0 ndaj klubit bleg, Culb Brugge.
Golat për ‘verdhezinjtë’ i gjetën Haalandi dhe Jadon Sancho.

Në anën tjetër Juventusi arriti ta mposhtë ekipin hungarez, Ferencvaros, ku krejt në minutat e fundit të ndeshjes golin e epërsisë e shënoi spanjolli, Morata.

Fitore morën edhe Manchester Unitedi, Lazio e PSG.

Chelsea, Barcelona, Juventusi dhe Sevilla kanë siguruar kalimin në raundin tjetër të Ligës së Kampionëve.

Shihni rezultatet e të gjitha ndeshjeve më poshtë. /Periskopi

 

 

Shpërndaje në: