Përmbledhja e driblimeve të CR7 këtë edicion dëshmon se ai mbetet ndër më të mirët në botë

Periskopi.com Sporti

Nuk është sekret që Cristiano Ronaldo është dashur të adaptohet me ndryshime në lojën e tij përgjatë karrierës.

Kur doli fillimisht në skenë, Ronaldo ishte një lojtar që aktivizohej në krahë dhe i pëlqente të driblonte, transmeton Periskopi.

Cristiano Ronaldo's dribbling skills are still plain to see

Mirëpo, pas transferimit të tij te Real Madridi, ai avancoi më përpara në sulm, duke u shëndrruar në qendër-sulmues ose ndihmës-sulmues.

Sidoqoftë, pavarësisht se dëshira e tij për të dribluar është venitur në vitet e fundit, Ronaldo këtë sezon shpesh na ka treguar se është jashtëzakonisht i talentuar me topin në këmbë.

Dhe tani është publikuar një video ku nënvizohen aftësitë e Ronaldos për të dribluar në nivelin më të lartë. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: