Pique nuk e vuan ndarjen nga Shakira, mediat ia zbulojnë të dashurën e re

Periskopi.com Sporti

Gerard Pique e ka harruar shumë shpejt Shakiran.

Futbollisti spanjoll në fakt e ka lënë prapa krahëve këngëtaren kolumbiane dhe është bërë me të dashur të re.

Mediat britanike e kanë zbuluar identitetin e vajzës që ia ka marrë zemrën qendërmbrojtësit të Barcelonës.

Në fakt, Pique është barë bashkë me 23 vjeçaren Clara Chia Marti, një punëtore që punon si mikpritëse e eventeve nga kompania e Piques, Kosmos.

Madje, spekulohet se kjo mund të ketë qenë arsyeja e ndarjes në mes të Piques me Shakiran në muajin qershor, pasi këngëtarja e hitit “Waka Waka” e ka zbuluar pabesinë dhe tradhtinë e bashkëshortit.

Gjithashtu, thuhet se ai e ka tradhtuar gruan e tij me një ish-studente.

Shakira me fëmijët do të jetojë në Miami, ndërsa Pique mund të transferohet në Inter Miami vitin tjetër, për të qenë më afër dy djemve të tij, Sasha dhe Milan.