Presidenti i Ukrainës: Do të ndodh puç më 1-2 dhjetor, Rusia e përfshirë

Periskopi.com Lajme

Inteligjenca ukrainase ka informacion për një përpjekje të mundshme për të bërë grushtet në muajin dhjetor me përfshirjen e njerëzve në Rusi, ka thënë presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy.

Duk folur në një konferencë për media gjatë ditës së sotme [e premte], Zelenskiy po ashtu tha që Ukraina kishte kontrollin e plotë të kufijve të saj dhe ishte gati për çdo eskalim me Rusinë.

“Ne kemi sfida jo vetëm nga Federata Ruse – ne kemi edhe sfida të mëdha të prendshme. Kam marrë informacione që një puç do të ndodh në vendin tonë më 1 dhe 2 dhjetor,” tha ai, raporton The Guardian, përcjell Periskopi.

Më shumë detaje në vazhdim.