Prezantimi i çmendur i Lewandowskit – Numër rekord i tifozëve për të në ‘Camp Nou’

Periskopi.com Sporti

Robert Lewandowski sot dhe zyrtarisht është prezantuar para tifozëve të Barcelonës.

Lewa vendosi që karrierën e tij të bujshme me Bayerni ta zhvendos në Barcelonë, shkruan Periskopi.

Sot në stadiumin ‘Camp Nou’ për sulmuesin polak ishin plotë 57,300 tifozët për ta parë atë.

Numër ky që i afrohet kohës kur u prezantua Zlatan Ibrahimovic.

Kujtojmë se Ibrahimovic gjatë prezantimin të tij tek Barcelona kishte plotë 60 mijë tifozë të pranishëm, Neymar me 56 mijë dhe Lewandowski që sot kishte 57 mijë e 300 të pranishëm.