Profesori Nuri Bexheti paradite voton në Maqedoninë e Veriut, pasdite në Kosovë

Periskopi.com Lajme

Profesor Nuri Bexheti u prononcua për Klan Kosova, duke treguar se paradite ka votuar në Maqedoninë e Veriut ku po mbahen zgjedhjet komunale, e pasdite është nisur për të votuar në Prishtinë, pasi që edhe në Kosovë po mbahen zgjedhjet komunale.

I pyetur nëse ishte e bezdisshme për të që të bënte rrugë të gjatë, Bexheti tha: “Nuk e di pse e përmende rrugën kur kemi këto rrugë të mira dhe një infrastrukturë kaq të mirë moderne”.

“Ka një progres të jashtëzakonshëm, ne duhet të jemi me këmbë në tokë, ka zhvillim edhe andej edhe këndej”, shtoi profesori.

“Ka zhvillim të madh në të dy vendet edhe andej edhe këndej”, transmeton Klankosova.tv.

“Dy dekadat e fundit janë dekadat epokës shqiptare”.