Prokuroria jep detaje për vdekjen e personit pasi u rrah tek nënkalimi në Prishtinë

Periskopi.com Lajme

Prokuroria Themelore në Prishtinë është deklaruar për vdekjen e personit G. Rama si pasojë e rrahjes te nënkalimi i rrugës ‘Bill Clinton’.

“Prokuroria e Prishtinës, njofton se deri më tani nuk dihen motivet e kësaj rrahje, si dhe sulmuesi ende është në arrati.

Po ashtu, Prokuroria ka siguruar të gjitha provat nga vendi i ngjarjes.

Trupi i personit të pajetë, është në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), dhe pritet të dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore, për autopsi”, thuhet në komunikatën e tyre.

Policia kishte thënë se personi ishte dërguar në emergjencë, por për shkak të lëndimeve, kishte ndërruar jetë.

“Në ora 17:51, policia ka pranuar një informatë për një rrahje tek nënkalimi i rrugës “B.Kllinton” saktësisht tek shkallët. Një person është dërguar në emergjencë, i njëjti kishte pësuar lëndime të rënda tek shkallët e nënkalimit dhe si pasojë ka ndërruar jetë”, ka thënë ai. Ai ka deklaruar se këto janë të dhënat fillestare dhe se Policia po mbledh informacione tjera rreth rastit./PERISKOPI/

 

 

Shpërndaje në: