Publikohen formacionet zyrtare të miqësores: Norvegji – Kosovë

Publikohen formacionet zyrtare të miqësores: Norvegji – Kosovë

Norvegjia do të jetë nikoqire e Kosovës për ndeshjen miqësore, e cila nis pas më pak se një ore.

Në formacionin startues të kombëtares norvegjeze janë edhe dyshja e rrezikshme nga Premier League, Erling Haaland dhe Martin Odegaard.

Pjesë e 11-shës së parë është edhe bashkëlojtari i Haalandit te City, Oscar Bobb.

 

Formacioni i plotë i Norvegjisë:

Nyland; Ostigard, Ajer, Olsen, Wolfe; Berge, Larsen, Odegaard; Bobb, Thorstvedt, Haaland.

Ashtu si Kosova, edhe Norvegjia nuk arriti të kualifikohet në kampionatin evropian që mbahet këtë verë në Gjermani.

Shpërndaje në: