Punë e kryer, shtrëngohen duart – kjo është goditja e parë e Antonio Contes tek Interi

Periskopi.com Sporti

Mund të thuhet se telenovela Barella-Inter ka mbërritur te titrat dhe te fundi ilumtur!

Sipas asaj që njofton “Sky” dhe eksperti i merkatos, Gianluca di Marzio, sonte në mbrëmje ka ardhur edhe shtrëngimi i duarve mes Cagliarit dhe Interit për kryerjen e kësaj lëvizje të rëndësishme dhe transferimin e mesfushorit të talentuar te zikaltërit, transmeton Periskopi.

Madje, pritet që të kryejë vizitat mjekësore që sonte ose maksimumi nesër për të udhëtuar më pas drejt Luganos, ku ndodhet ekipi bashkë me Antonio Conten.

Formula e transferimit: rreth 45 milionë euro të përfshira mes huazimit dhe detyrimit për blerje. Barella pritet që të rmosë për pesër vitet e ardhshme. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: