Ramadani: Historia e policisë së Kosovës nuk fillon me Xhelal Sveçlën e Albin Kurtin

Periskopi.com Lajme

Analisti dhe studiuesi Shkodran Ramadani, nëpërmjet një shkrimi në Facebook, flet për frazën e pëdorur shpesh se ‘Kosova është shkatërruar për 20 vjet’.

Duke iu referuar aksionit për reciprocitetin e targave dhe ROSU-së si një histori me të cilën krenohet shteti i Kosovës, Ramadani përmend kronologjinë e ndërtimit të këtij institucioni të sigurisë, si një shembull të kundërt të asaj se ‘Kosova është shkatërruar qe 20 vjet’.

Shkrimi i plotë:

 

Shpërndaje në: