Reagon Gerard Pique pas triumfit kundër Sevillas: Do të luftojmë për titull derisa të ketë gjasa matematikore

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, është shprehur tejet i kënaqur me fitoren e skaudrës së tij në Ramon Sanchez-Pizjuan ndaj Sevillas në kuadër të xhiros së 25-të të La Ligas.

Barcelona doli triumfuese nga udhëtimi në Sevilla, “Blaugranët” arkëtuan tre pikë dhe tani gjenden në pozitën e dytë në tabelë me vetëm dy pikë larg liderit, Atletico Madridit.

Gerard Pique, i cili mungoi disa muaj nga lëndimi, u shpreh tejet i kënaqur me punën e skuadrës.

“Jam shumë, shumë, shumë i kënaqur me punën e skuadrës. Kemi humbur disa raste dhe kemi mundur të ndëshkohemi”, tha ai.

“Deri sa të mos ketë gjasa matematikore, ne do të luftojmë për titullin”, tha Pique.

“Nëse të mërkurën eliminohemi nga Liga e Kampionëve, atëherë sezoni ndryshon”, përfundoi Gerard Pique.

 

Shpërndaje në: