Real Madridi pa tre mbrojtës – shumë lëndime te ‘Los Blancos’

Periskopi.com Sporti

Real Madrid po vazhdon të vuajë nga kriza e lëndimeve.

Faza e mbrojtjes te skuadra e Carlo Ancelotti është në gjendje kritike, me tre emra tjerë në listën e lëndimeve.

Sipas raportimeve të ‘Marca’, David Alaba, Eder Militao dhe Dani Carvajal janë të lënduar, transmeton Periskopi.

Kjo e bën shumë të gjasshme mundësinë që trajneri italian të luajë me Nacho, Vallejo e Lucas Vazquez në mbrojtje.

Në një ndeshje sikur ajo ndaj Shakhtar Donetsk, këto mungesa mund të bëjnë diferencën. /Periskopi/

Shpërndaje në: