Renditja e Topit të Artë 2022 – Ku janë Ronaldo e Messi?

Periskopi.com Sporti

Tabloidi më i madh i sportit në botë ‘GOAL’ po përcjellë nga afër kandidatët që mund të jenë të nominuarit potencial për ta fituar ‘Topin e Artë’.

Çmimi i ‘Topit të Artë’ këtë vit do të jetë edhe më interesant se vitet e kaluara, pasi si duket epoka e Messit dhe Ronaldos për vitin 2022 ka përfunduar, shkruan Periskopi.

Madje dyshja ikonike nuk futen fare në top-10shen e lojtarëve që e meritojnë këtë çmim.

Në vendin e parë padyshime se ndodhet Karim Benzema, dhe mëse e merituar pas një sezoni fantastik me Realin.

Në vendin e dytë është Sadio Mane i Liverpoolit, ku edhe është golashënuesi më i mire i skuadrës angleze.

Dhe Salah merr top-treshen e lojtarëve që janë kandidat për këtë çmim.

Më poshtë mund t’i shikoni 20 emrat e lojtarëve që mund të jenë kandiat potencial për këtë:

1 . Karim Benzema (Real Madrid)

2 . Sadio Mane (Liverpool)

3 . Mohamed Salah (Liverpool)

4 . Robert Lewandowski (Bayern Munich)

5 . Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain)

6 . Vinicius Junior (Real Madrid)

7 . Kevin De Bruyne (Manchester City)

8 . Luka Modric (Real Madrid)

9 . Phil Foden (Manchester City)

10 . Trent Alexander-Arnold (Liverpool)

11 . Bernardo Silva (Manchester City)

12 . Thiago Alcantara (Liverpool)

13 . Luis Diaz (Liverpool)

14 . Thibaut Courtois (Real Madrid)

15 . Virgil van Dijk (Liverpool)

16 . Christopher Nkunku (RB Leipzig)

17 . Son Heung-min (Tottenham)

18 . Riyad Mahrez (Manchester City)

19 . Harry Kane (Tottenham)

20 . Erling Haaland (Borussia Dortmund).