Ronaldinho përplaset me Ramosin pas njoftimit për largimin nga Reali

Periskopi.com Sporti

Spanjolli ishte në lot ndërsa konfirmoi largimin të enjten pasdite.

“Ka ardhur momenti, një nga momentet më të vështira në jetën time, për t’i dhënë lamtumirë Real Madridit,” tha Ramos, për Sport.

“Kam mbërritur me prindërit e mi, një fëmijë 19 vjeç dhe tani kam një familje të mrekullueshme. Unë dua të falënderoj familjen time, të cilët kanë qenë atje në kohë të mira dhe të këqija

“Unë dua të falënderoj klubin, presidentin dhe shokët e mi të skuadrës për të gjithë afeksionin që më kanë dhënë. Për mua, ju jeni si familja.

Një njeri me të cilin Ramos ka beteja të shumta gjatë fillimit të karrierës së tij ishte ish-ylli i Barcelonës, Ronaldinho.

Ronaldinho tregoi se nuk e kishte harruar lojtarin ndërsa ai u përpoq të trokiste Ramosin në mediat sociale pasi ai konfirmoi daljen e tij nga Reali.

“Hej @SergioRamos – e mban mend këtë natë ?!” Ronaldinho shkroi në Twitter së bashku me një imazh të Ramos duke parë Ronaldinho duke goditur topin në El Clasico

Spanjolli iu përgjigjë: “E mbaj mend, por kjo disa muaj më vonë ishte shumë më e mirë”

 

Shpërndaje në: