Ronaldo fantastik, Portugalia fiton me përmbysje ndaj Irlandës

Periskopi.com Sporti

Portugalia ka mposhtur Irlandën 2-1

Ndeshja mes Kombëtares së Portugalisë dhe asaj të Irlandës është mbyllur me rezultat 2-1.

Ndeshja nisi më mirë për portugezët që patën iniciativën e lojë ndërsa irlandezët mbroheshin.

Ishte min e 15’ kur vendasit humbin penalltinë në min e 15’ kur u tregua i pasaktë Cristiano Ronaldo.

Mysafirët duket sikur u ‘ndezën’ më pas dhe gjetën golin e epërsisë në min e 45’ përmes John Egan.

Në pjesën e dytë portugezët morën kontrollin e lojës në përgjithësi dhe patën shumë raste shënimi.

Golin e barazimit e gjetën në min e 89’ ku pas një harkimi më së miri në zonë u gjend Cristiano Ronaldo që realizoi me kokë për 1-1.

Krejt në fund, Ronaldo shënoi sërish në min e 90+6’ duke e arritur përmbysjen e rezultatit dhe fituan 2-1.

Me këtë rezultat Portugalia ka 10 pikë dhe renditet e para në grupin A, ndërsa Irlanda mbetet pa pikë në fund.

 

Shpërndaje në: