Ronaldo komenton në postimin e Mbappes: Mezi pres të shoh teksa shkëlqen në ‘Bernabeu’

Ronaldo komenton në postimin e Mbappes: Mezi pres të shoh teksa shkëlqen në ‘Bernabeu’

Kylian Mbappe sot dhe zyrtarisht ka firmosur kontratë me klubin e Real Madridit dhe pas Evropianit do të prezantohet në stadiumin ‘Bernabeu’, raporton Sinjali.

Mbappe ka nënshkruan kontratë me Realin që e mban atë deri në vitin 2029 me një pagë prej 15 milionë euro në vit.

Në mesin e shumë komenteve për ta uruar sulmuesin francez, ishte edhe ai i Cristiano Ronaldos pikërisht idolli i Mbappes.

Ronaldo e uroi francezin për transferimin në Real Madrid duke i uruar suksese dhe se tani është koha e portugezit që ta sheh atë duke shkëlqyer në stadiumin ‘Bernabeu’.

“Koha ime për të të parë ty. Mezi pres të shoh teksa shkëlqen në Bernabeu”, shkroi Ronaldo.

Komenti i Ronaldos për Mbappen:

Shpërndaje në: