Shala shkëlqen, shënon dhe asiston në fitoren e thellë të Erzurumsporit

Periskopi.com Uncategorized

Erzurumspor ka regjistruar fitore të thellë (6-2) përballë Altinordu në ndeshjen e Ligës së Parë (1.Lig) të Turqisë.

Mesfushori i Kosovës, Herolind Shala, u inkuadrua në lojë në minutën e 67-të të takimit (në vend të Aly Malle) dhe ishte i mrekullueshëm.

Vetëm gjashtë minuta pasi hyri në fushë, 29-vjeçari u tregua protagonist duke realizuar golin e katërt të ekipit vendas (73’).

Kaluan tri minuta të tjera dhe sërish në skenë ishte Shala, i cili asisto për Eren Tozlu dhe ky i fundit shënoi golin e pestë.