Shi e shkarkime rrufesh, ky është prashikimi i motit për ditët në vazhdim

Shi e shkarkime rrufesh, ky është prashikimi i motit për ditët në vazhdim

Gjatë dy ditëve të ardhshme në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm.

Të premten do të ketë mot më stabil derisa në vikend sërish mot jo stabil me shi, shkarkime rrufesh dhe stuhi lokale.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës ndërmjet 26-30 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi perëndimit dhe veriperëndimit.

 

Shpërndaje në: