Shpend Ahmeti dhe Samuel Zbogar diskutojnë gjendjen aktuale në vend

Shpend Ahmeti dhe Samuel Zbogar diskutojnë gjendjen aktuale në vend

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti dhe ai i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj kanë zyrtarizuar sot koalicionin ndërmjet VV-së dhe AAK në Komunën e Prishtinës.

Tash e pas këto dy parti do të jenë në bashkëqeverisje në këtë komunë.

Ky takim i zhvillua sot në zyrat e kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti, mirëpo para se të filloj takimi me Haradinajn, në zyrën e Ahmetit ishte edhe shefi i Zyrës së BE’së në Kosovë, Samuel Zhbogar, shkruan zeri.info

Projekti i autobusëve të rinj në Komunën e Prishtinës, i financuar nga Bashkimi Evropian mund vetëm të shtyhet nga bllokimi i Kuvendit, por nuk do të rrezikohet. Kjo ishte e një ndër arsyet për të cilat u diskutua në këtë takim.

 

Shpërndaje në: