Simpatizantët e PDK-së fillojnë festën në Han të Elezit pas vendimit të Supremes

Periskopi.com Lajme

Simpatizantë të Partisë Demokratike të Kosovës kanë filluar festën pas vendimit të Gjykatës Supreme ku kjo komunë nuk do të shkojë në rivotim duke hedhur poshtë vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa.

Kryetari aktual, Rufki Suma, është ankuar në PZAP për shit-blerje të votave, ku fillimisht PZAP i dha të drejtë dhe më pas Gjykata Supreme vendosi që kryetar i Hanit të Elezit do të jetë Mehmet Ballazhi i PDK-së.