Skënderbeu apo Partizani do ta fitojë derbin e javës?

Skënderbeu dhe Partizani do të takohen për të zhvilluar derbin e javës së fundit për pjesën e parë të sezonit në Kategorinë Superiore.

Periskopi.com Sporti

Kjo njëherësh është edhe krye ndeshja e sezonit, për shkak të rivalitet tejet të madh ndërmjet tifozëve të dy skuadrave.

Partizani është në pozitën e dytë me 32 pikë nga 17 ndeshje të zhvilluara, po aq edhe Skënderbeu që rënditet në pozitën e tretë për shkak të golëdallimit më të dobët se Partizani.

Ndeshja fillon nga ora 17:00 në stadiumin ‘Skënderbeu’ dhe pritet të ketë shumë tifozë të mbledhur për ta parë derbin më të madh të viteve të fundit në Shqipëri. /Periskopi/

 

Shpërndaje në: