Skuadra e Milanit me transferin e parë – Origi arrinë në Itali

Periskopi.com Sporti

Kampioni i Italisë, AC Milani është gati të mirëpres transferimin e tyre të parë për sezonin 2022/23.

Sulmuesi belg Divock Origi sapo ka zbritur në aeroportin e Malpensas, në Milan.

Origi transferohet tek Milani si lojtar i lirë, pasi kontrata e tij me Liverpoolin kishte skaduar dhe palët nuk ranë dakord për vazhdim.

Futbollisti i lindur në vitin 1995 do të nënshkruajë kontratën me klubin kuqezi pas ekzaminimeve mjekësore.

Zyrtarzimi i tij do të bëhet nesër.