Sondazhi për Prizrenin: Balotazh, rezultat i ngushtë në mes Totajt dhe Haskuskës

Periskopi.com Lajme

Në Rubikon të Klan Kosovës, profesori Tomor Qela, ka prezantuar të dhënat e sondazhit për zgjedhjet lokale të 17 tetorit.

Sipas këtyre rezultateve të matjeve të opinionit publik në Prizren, del që kryetari aktual i Prizrenit, kandidati i LVV-së, Mytaher Haskuka, prinë me rreth 39%.

Rezultatet e sondazhit si më poshtë:

Mytaher Haskuka (LVV): 38.8%

Shaqir Totaj (PDK):35.4%

Anton Quni (LDK): 16.5%

Zafir Berisha (NISMA): 2.5%

Lulzim Kabashi (AAK): 2.1%

Nuk e di: 3.5%

Tjetër: 0.9%

Shpërndaje në: