Surroi përqesh Kuvendin: Rezolutën e ardhshme për të fluturuar në hënë

Periskopi.com Lajme

Sot u mbajt një seancë e Kuvendit të Kosovës ku u miratua një rezolutë e propozuar nga deputetët e koalicionit qeveritar që kërkonte ‘tribunal ndërkombëtar për krimet serbe’, shkruan Periskopi.

Një nismë e tillë i është dukur banale e madje qesharake publicistit dhe shkrimtarit politik kosovar, Veton Surroit, që në profilin e tij në Facebook e ka tallur atë duke thënë se “Rezoluta e ardhshme në Kuvend është për fluturimin në hënë”.

 

Rezolutat e Kuvendit njihen si aspak ndikuese.

 

Shpërndaje në: