Këngëtari i hitit ‘Gangnam Style’ akuzohet për përdhunim

Periskopi.com Showbiz

Këngëtari Psy i cili njihet për hitin ‘Gangnam Style’ po rrezikon lirinë pas akuzave për përdhunim, shkruan The Independent.

Ai është i përfshirë në skandalin seksual të K-pop dhe së fundmi ka qenë në gjykatë për të dhënë deklaratën e tij. K-pop është industria muzikore e Koresë së Jugut në të cilën bën pjesë edhe këngëtari i hitit “Gangam style”.

Mësohet se në deklaratën e tij Psy ka hedhur poshtë të gjitha akuzat që rëndojnë mbi të, megjithatë gjykata nuk ka vendosur ende çdo të bëjë me dosjen e tij.