Morata zbulon mbrojtësin më të vështirë: Kur përballet me mua, gjithmonë më shkatërron

Periskopi.com Sporti

Alvaro Morata ka pasur disa vite karrierë të luhatshme, duke u shpërthyer te Juventusi, duke fituar Ligën e Kampionëve në një rol mbështetës me Real Madridin, më pas duke shkuar në Chelsea ku luftoi për rolin e titullarit.

Kthimi i tij në Atletico ishte një sukses fillestar, por sigurisht jo një i pakualifikuar.

Gjatë këtij rrugëtimi ai ka dalë kundër disa prej mbrojtësve më të ashpër në Evropë dhe spanjolli ka treguar për AS disa nga më të mirët me të cilat është përballur.

“Chiellini, nuk e di nëse e bën atë me qëllim, por kur më takon mua, ai gjithmonë më shkatërron”, ka thënë fillimisht Morata me të qeshur.

“Sergio Ramos është gjithashtu një mbrojtës i ashpër, ndërsa kur shkon kundër Virgil Van Dijk duket sikur ke goditur një mal”, përfundoi spanjolli.

Në kohën e tij në Angli, Morata mori një reputacion të keq për betejat kundër mbrojtësve të ashpër qendrorë.

Me gjithë aftësitë e tij dhe cilësive të larta, shumë shpesh mbrojtësit e kanë mposhtur atë fizikisht.

Juventusi më në fund kalon në epërsi kundër Atl Madridit me një supergol, portieri as që mundohet ta ndalë

Periskopi.com Sporti

Juventusi ka kaluar në epërsi si mysafir i Atletico Madridit, të mërkurën mbrëma, në ndeshjen që po luhet në kuadër të grupeve në Champions League.

Ish-ylli i Chelseat, Juan Cuadrado u shërbye në zonë nga krahu i majtë, derisa lansoi një goditje të jashtëzakonshme me të majtën duke mos i lënë asnjë gjasë Jan Oblakut.

Shikoni golin më poshtë. /Periskopi.com/