Drogba për President: E duan fansat, por jo edhe Shoqata e Futbollistëve

Periskopi.com Sporti

Ish- legjenda e Chelseat, Didier Drogba, paraqiti kandidaturën e tij për t’u bërë president i futbollit të Bregut të Fildishtë, transmeton Periskopi.

42-vjeçari do të garojë për të qenë shef i lartë në Federatën e Futbollit të Cote d’Ivoire, që do të zhvillohet me 5 shtator.

Didier Drogba was met by adoring crowds as he bid to become the new FA President in Ivory Coast

Drogba's car was mobbed by hundreds of fans

Kështu, rrugët përreth ishin me turma njerëzish që mbanin banderola dhe bluza me fytyrën e Drogbës.

Screaming supporters even made banners for the legendary striker

Megjithatë, përkundër popullaritetit të tij dhe mbështetjes së tifozëve, kandidatura e tij tashmë ka pësuar një goditje të madhe pasi Shoqata e Futbollistëve të Bregut të Fildishtë nuk e mbështeti atë. /Periskopi