Podujeva goditet nga shiu dhe erërat e forta

Periskopi.com Lajme

Shi i madh ka rënë pasditen e sotme në Podujevë.

Në një video të siguruar nga “Indeksonline” shihen pamjet e erërave të forta dhe shiut në këtë pjesë.

 

 

Ndërsa, gjatë ditës së sotme temperaturat në këtë pjesë të Kosovës kanë shkuar deri në 26 gradë celciues.

Era në Gjilan i “fluturon” çadrat në qiell

Periskopi.com Lajme

Një erë e fuqishme ka fryrë sot gjatë ditës në komunën e Gjilanit.

Në një video shihet momenti kur nga era, çadrat e një pishine të kësaj komune shihen duke “fluturuar” në qiellin e qytetit.

Qytetarët të cilët kishin shkuar për tu relaksuar në këtë pishinë, kanë filmuar momentin kur era ua hoqi çadrat të cilat ata i kishin vendosur si mburojë nga rrezet e diellit.

Shikoni momentin kur era me shpejtësi 130 km në orë i shkakton telashe aeroplanit në Angli

Periskopi.com Video