Zbulohen detaje: Ferran Torres refuzoi Barclonën për Cityn e Guardiolës

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi spanjoll, golashënuesi i ‘hat –trickut’ të Përfaqësueses së ‘Stuhisë së Kuqe’, kundër Përfaqësueses së Gjermanisë, Ferran Torres, përgjatë këtij sezoni, ka shënuar 8 gola dhe 3 asistime për Manchester Unitedin dhe Spanjën, shkruan Periskopi.

Ylli i Manchester Cityt kishte qenë i lidhur me një numër klubesh të mëdha gjatë viteve, duke përfshirë shumë herë edhe Barçën, megjithatë, spanjolli kishte  refuzuar Barcelonën duke nënshkruaur me Cityn.

Ferran Torres është sigurisht një lojtar që kontribuon në shumë aspekte të lojës sulmuese. Ai i jep ekipit të tij pak nga gjithçka, dhe veçanërisht shkëlqen në disa nga aftësitë më të rëndësishme për një anësor.

Ai iu kushtoi ‘qytetarëve’ të Cityt rreth 20.8 milion euro.

Spanja katërfishon rezultatin ndaj gjermanëve, Torres afër ‘hat-trickut’

Periskopi.com Sporti

Spanja ka katërfishuar avantazhin ndaj Gjermanisë, transmeton Periskopi.

Autor golit për nikoqirët është Torres, i cili relizoi golin e dytë përsonal për sonte.

Shihni golin. /Periskopi

Lojtari i ri i Cityt rrëfen makthin e kaluar te Valencia

Periskopi.com Sporti

Spanjolli i ri, Ferran Torres, është paguar rreth 40 milionë euro dhe do të përforcojë skuadrën në dispozicion të Pep Guardiola-s.

Zyrtarizimi është bërë të martën dhe tani ka ardhur intervista e parë e dhënë për Marca-n, që pritet të krijojë shumë debate.

Arsyeja? Sulmi ndaj ish-kapitenit të tij te Valencia, Daniela Parejo.

“Pas tre vitesh në ekipin e parë jam bërë më i pjekur dhe më i fortë në aspektin psikologjik. Por gjithçka ishte ndryshe në moshën 17 vjeç”, ka thënë Ferran Torres.

“Parejo është një lojtar i madh, por nuk kam pasur kurrë një marrëdhënie me të. Kur i jam bashkuar skuadrës në moshën 17 vjeç, kanë kaluar disa javë para se ai të më fliste”.

“Nuk ka qenë një kapiten i mirë për mua. Por më e keqja ka ardhur pas lamtumirës së Marcelino-s (ish-trajneri). Unë dhe Lee Kang-in jemi konsideruar fajtorët kryesorë për shkarkimin e tij”.

“Të gjithë nuk na kanë folur për disa javë”.

Torres ka luajtur 34 ndeshje në kampionatin spanjoll, duke shënuar 4 gola dhe duke dhënë 5 asiste. Tani shpreson të hedhë hapin e madh në karrierën e tij nën urdhrat e Guardiola-s.