Vetëvendosjes i kanë mbetur veç tri figura

Periskopi.com Lajme

Analisti politik, Ardian Kastrati, ka thënë se lëvizja Vetëvendosje pas largimit të një numri të anëtarëve, që më vonë kaluan në PSD, ka mbetur vetëm në tri figura.

Ai ka folur të martën në “Debat” te RTK.

“Lëvizja Vetëvendosje ka mbetur në tri figura. Është Albin Kurti, Glauk Konjufca dhe Libunr Aliu. Vetëm këta tre janë që e artikulojnë programin. Zonja Nagavci dhe zonja Haxhiu vetëm tash janë duke u etabluar”, ka thënë ai.

Kastrati ka thënë se nuk mund të ketë koalicion mes VV-së e LDK-së pa marrëveshje për postin e kryeministrit.