Gjykata Themelore e Pejës ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Pejës për caktimin e…
25 May, 8:25
Lajme
Sa herë që bie shi, shumë pjesë të Prishtinës bllokohen nga uji, sidomos disa rrugë…
25 May, 9:02
Lajme
Lajme
Një person në Mitrovicë, është arrestuar të premten, pasi po dyshohet se e ka sulmuar…
25 May, 8:07
Shtetet e Bashkuara më 24 maj njoftuan për një paketë të re të ndihmës ushtarake…
24 May, 23:30
I është caktuar masa prej 30 ditëve paraburgim, Agron Gashi, i cili dyshohet për tentim…
24 May, 23:02
Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka folur për çështjen e zgjedhjeve…
24 May, 22:34
Komandanti i Forcës Kosovare të udhëhequr nga NATO (KFOR), gjeneralmajor Özkan Ulutaş, ka takuar sot…
24 May, 22:00
Ish-presidenti i rajonit spanjoll të Katalonisë, Carles Puigdemont ka kritikuar këtë të premte vendimin e…
24 May, 21:52
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme,…
24 May, 21:27

Futbollistit të Athletic Bilbaos, Inaki Williams i ka ndodhur dicka e pazakont. Williams ka dy…

24 May, 22:50

Tashmë është çdo gjë zyrtare. Barcelona i ka ndarë rrugët me trajnerin Xavi Hernandez. Ishte…

24 May, 14:00

AC Milan edhe zyrtarisht i ka ndarë rrugët me trajnerin Stefano Pioli. Kjo u bë…

24 May, 11:00

Kapiteni legjendar i kombëtares shqiptare, Lorik Cana është pozicionuar kundër iniciativës për organizimin e përbashkët…

23 May, 22:53

Opinione

Lexoni horoskopin nga Paolo Fox për të zbuluar se çfarë kanë rezervuar yjet për ju: pasqyra astrologjike për të enjten 22 maj 2024 për secilën shenjë të zodiakut. Gjithçka për…
23 May, 9:24
E dije që ka një ditë specifike që konsiderohet si ajo me më shumë fat? Sipas astrologut Kyle Thomas, 18 maji do jetë dita më me fat e vitit sipas…
17 May, 9:35
Kreativiteti është aftësia për të parë botën nga një këndvështrim unik. Ky aspekt e bën botën e tyre plot me ngjyra! Njerëzit me mendje krijuese i shikojnë gjërat ndryshe nga…
16 May, 10:43
Showbiz
Vëllai i madh organizon surprizën e veçantë për ditëlindjen e Meritonit

29-vjetorin, Meriton Mjekiqi po e feston brenda “Big Brother VIP Albania 3”. Ai ka marrë…

23 May, 16:32

Meritoni feston ditëlindjen, urimi special i Ilnisës

Meriton Mjekiqi feston sot ditëlindjen. Banori i “Big Brother Vip Albania” është uruar nga banorët…

23 May, 11:14

Muzikanti amerikan Charlie Colin vdiq pasi rrëshqiti në dush, trupi u gjet pak ditë më vonë

Charlie Colin, basisti dhe anëtari themelues i grupit pop-rock amerikan “Train”, të njohur për hitet…

23 May, 10:48

21 May, 12:22

Sara dhe Bardhi sjellin pamje nga apartamenti i tyre i ri

Sara Gjordeni dhe Bardhyl Idrizi – Bardhi tashmë kanë nisur një jetë të re në…

21 May, 9:26

Modelja Trejsi Sejdini në hetime nga prokuroria e Shqipërisë

Nuk është hera e parë që emrat e vajzave të njohura të showbiz-it shqiptar të…

20 May, 22:47

Habit Blero: Intervistën me Afronën e bëra për inat të ish-të dashurës time

Artisti i njohur shqiptar, Blero Muharremi, ka qenë së fundmi i ftuar në ‘Reload’ në…

20 May, 18:45

Pamje nga fejesa, Engji publikon video mahnitëse

Ditë më parë këngëtarja kosovare Engjëllusha Salihu I ka dhënë fund beqarisë. Ajo ka kurorëzuar…

19 May, 19:21

Auto & Tech

VIDEO

27 Feb 03:20 AM

Google shton përdorimin e inteligjencës artificiale në motorin e kërkimit

Kompania Google njoftoi të martën, më 14 maj, se do të përdorë inteligjencën artificiale në…

Updated 2 days ago
Shkarkoni iOS 17.5.1 tani për të rregulluar problemin e rishfaqjes së fotove të fshira

Asnjë telefon nuk është imun ndaj gabimeve, por një problem veçanërisht shqetësues u shfaq me…

22 May, 8:26
Prezantohet GPT-4o: Ç’mund të bëjë modeli i ri i inteligjencës artificiale?

OpenAI ka prezantuar një version të ri- me kapacitet më të lartë- të teknologjisë së…

17 May, 9:13
Një rrjet i ri social është gati për treg

Një rrjet i ri social që synon popullsinë më të re, Nospace, do të laçohet…

15 May, 13:25
Për të qenë të qartë: TikTok dallon përmbajtjen e krijuar nga Inteligjenca Artificiale

Linja midis përmbajtjes reale dhe përmbajtjes së gjeneruar nga Inteligjenca Artificiale (AI) në mediat sociale…

15 May, 13:23
Shendet
Probleme me ngërçin? Faktorët e rrezikut, arsyet dhe zgjidhjet
23 May, 11:10
Ngërçi i muskujve është një tkurrje e papritur dhe e pavullnetshme e muskujve në trup…
Kardiologët zbulojnë se cilat fruta duhet t’i hani çdo ditë për të forcuar shëndetin e zemrës
Konsumimi i rregullt i frutave dhe perimeve është i lidhur shkencërisht me uljen e rrezikut…
23 May, 11:03
Lajme
Cilat janë përfitimet shëndetësore të magnezit?
Magnezi është mineral thelbësor që trupi juaj nuk e prodhon, që do të thotë se…
23 May, 10:51
Lajme
Katër rastet kur nuk duhet ta pini kafen
Duhet ta shmangni kafen në raste të caktuara, për të shmangur efektet anësore, duke filluar…
20 May, 13:16
Lajme
Dhjetë vërejtje të cilat flasin qartë që lythi juaj – është i rrezikshëm për jetën
Çdo ndryshim në lyth mund të jetë shenjë që do të duhej të shkoni te…
15 May, 13:28
Lajme