Mustafa: Mini-Schengen’i ballkanik është një Jugosllavi e re

Periskopi.com Lajme

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se Mini-shengeni është një Mini-Jugosllavi, që kësaj here po bëhet pa Kroacinë e Slloveninë, por me Shqipërinë në të, përcjellë Periskopi.

Ai duke komentuar takimet e liderëve të Ballkanit Perëndimor, Rama Zaev e Vuçiq tha se “politikat e Mini-shengenit i largojnë vendet e Ballkanit Perëndimor nga rruga e integrimeve evropiane dhe i qon në strofullën euroaziatike të dominuar nga Rusia”.

Sipas Mustafës, në shikim të parë këto duken projekt atraktivë, por në esencë po bëhet fjalë për një Jugosllavi të re.

Më poshtë keni shkrimin e plotë të Isa Mustafës. /Periskopi