Osmani: Vetëvendosje po thotë do t’i largojmë këta prokurorë e do t’i bimë tonët

Periskopi.com Lajme

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani thotë se Vetëvendosje dhe LDK dallojnë shumë, por e shohin si partner të vetëm qeverisës, përcjellë Periskopi.

Ajo thotë se është problematike mënyra se si VV e sheh drejtësinë.

“Është problematike mënyra se si VV e sheh çkapjen e shtetit përkatësisht drejtësinë, t’i largojnë do prokurorë e t’i sjellin të vetët. Jam shoku shumë shumë kur Albin Kurti eka thanë që ka marrë “X” personin e me bë kryeprokuror, edhe kam me marr “Y” e me hjek prej postit të kryeprokurorit”, tha Osmani në T7. /Periskopi