Këta janë bartësit e shortit në Ligën e Kampionëve

Periskopi.com Sporti

UEFA ka publikuar listën e skuadrave që do të gjenden në vazon e parë të shortit në Ligën e Kampionëve.

Në këtë vazo bën pjesë kampioni në fuqi, Real Madrid dhe skuadra tjera të njohura.

Vazo 1: Real Madrid, Barcelona, Leicester City, Bayern Munich, Juventus, Benfica, Paris Saint-Germain, CSKA Moska.

Ekipet tjera që i kanë të konfirmuara vazot e tyre:

Vazo 2: Atletico Madrid, Borussia Dortmund, Arsenal, Sevilla, Napoli, Bayer Leverkusen.

Vazo 3: Dynamo Kyiv, Lyon, PSV Eindhoven, Sporting CP.

Vazo 4: Beşiktaş.                                                                                                                     /Periskopi.com