Albin Kurtit i vjen një mbështetje e fuqishme nga Shqipëria

Periskopi.com Showbiz

Është një nga prezantueset më të njohura shqiptare, e cila me ëmbëlsinë e saj ka arritur të pëlqehet te publiku.

Bëhet fjalë për Ilda Bejlerin, e që haptazi e tha se Albin Kurti është lideri i saj i preferuar për drejtimin e Kosovës.

 

 

Në këto ditë izolimi, ajo bashkëbisedoi me ndjekësit e saj në Instagram, ku iu përgjigj shumë pyetjeve.

Në njërën nga përgjigjen, Ilda tha se e don Kosovën dhe shpreson që Albin Kurti të vazhdojë ta drejtojë atë.

“Shum e du! Shpresoj që Albin Kurti të vazhdojë të drejtojë Kosovën”, tha ajo.

Më tutje shtoi se nuk është momenti për politikë, për një bravo për inteligjencën e këtij kryeministri.

Moderatorja shqiptare “tërbon” rrjetin me fustanin e shkurtër

Periskopi.com Showbiz

Ajo është një nga moderatoret shqiptare më të komentuara në rrjetet sociale. Me çdo postim që bën në “Instagram” apo deklaratat televizive, ajo tërheq menjëherë vëmendjen dhe qëndron në qendër të vëmendjes.

Është fjala për Alesia Bamin, e cila së fundmi ka publikuar një fotografi që ka kthyer menjëherë sytë nga vetja. Në pozë pozën në fjalë, moderatorja shfaqet me një fustan shumë të shkurtë, të zi, ku në pah vë të pasmet.

“Jam frika juaj më e madhe”, shkruan Alesia krahas fotos që ka marrë mijëra pëlqime dhe qindra komente. “Je super yll, bukuri, përfekte, je personi më i ëmbël në botë”, janë disa nga komplimentet që fansat kanë lënë në foton e saj.

Por ka edhe nga ata që kanë komentuar diçka tjetër. “Si i paske të pasmet, si mali i Tomorrit”, i shkruan një ndjekës, të cilit Bami ka vendosur që të mos i përgjigjet.

Fansat i kapen keq që shkoi të jep ndihma me buzë të kuqe: Flet moderatorja e njohur

Periskopi.com Showbiz

Moderatorja Roza Lati shkoi në Durrës pas tërmetit të 26 nëntorit dhe shpërndau disa ndihma për familjet në nevojë. Ajo publikoi një video në Instagram, ku tregonte se ndihmat duhet të jepeshin dorazi sepse s’kishte organizim.

Por shumë komentues e kritikuan Rozën për faktin që kishte lyer buzët e kuqe në këtë ditë. E ftuar në emisionin “Ditë e Re”, Roza ka treguar se e ka si kulturë mos ta shfaqi mërzitjen në fytyrë.

“Unë u nisa pa buzët e lyera. Por unë e kam gjithmonë një të kuq buzësh në çantë sepse edhe në një moment kur jam e palyer, një të kuq buzësh të tregon mirë. Kur ra termeti i parë në shtator unë kam qenë duke bërë gjumin e drekës. U trondita, isha në shtëpi dhe kur dola kam lyer buzët e kuqe. Nga ai tërmeti i fortë ra edhe një tjetër dhe mami më mori me “Facetime” dhe ishim të dyja duke lyer buzët. Unë jam rritur më këtë kulturë që edhe në ditën tënde më të keqe ti duhet të dukesh mirë.

Nuk kam qejf fare që në fytyrën time të shfaqet tmerri, nuk kam qejf ta përcjell fare këtë gjë. Kështu që e kam këtë kulturë që të jem në formë. Plus që ne jemi figura të ekranit dhe na shohin më një sy tjetër. Na është indoktrinuar në tru për vite dhe vite kjo gjë saqë na është bërë instik dhe të kuqin e buzëve e mbaj gjithmonë në makinë. Siç ishim me ato thasët e ndihmave hapa pasqyrën dhe u lyeva shpejt e shpejt”, u shpreh Roza.

Momenti kur vallëtarja rrëzohet gjatë performancës në ‘Dance with me’

Periskopi.com Showbiz

Këtë javë publiku ka përjetuar një tjetër moment epik në ‘Dance with me’, shkruan lajmi.net.

Konkurrentja Stela Kotri ka hasur në vështirësi gjatë performimit këtë javë, ajo ka rrëshqitur në skenë dhe momenti i sikletshëm është kapur edhe nga kamerat.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i partnerit, Valer Kolnikaj i cili është gjendur pranë për ta kaluar me sportivitet këtë moment që mund t’i ndodhë secilit.

Moderatores së njohur i bie bluza dhe i del gjoksi në mes të rrugës

Periskopi.com Showbiz

Moderatorja e famshme, Chloe Ferry, nuk i la vend imagjinatës pasi së fundmi i ra bluza dhe nxorri gjithçka në shesh në mes të rrugës, shkruan lajmi.net.

Thuhet se 24 vjeçarja ishte e dehur dhe bazuar në fotografitë shihet se ajo u turpërua maksimalisht.

Britanikja e etur për skandale kishte zgjedhur një veshje aq të ngushtë dhe s’kishte veshur as të brendshme, duke bërë që t’i ekspozoheshin edhe format trupore.

 

Moderatorja shqiptare: Kur i shoh djemtë e Kosovës, me vjen për të vjellë

Periskopi.com Showbiz

Ajo është ë njohur në Kosovë, por së fundmi është bërë e njohur edhe në shqipëri. Bëhet fjalë  për Argjira Spanca, blogerja e njohur nga Kosova,  e cila këtë sezon televiziov është bërë pjesë e emisionit “E diell” në rolin e një prej moderatorëve të shumta.

Por Argjira i ka befasuar të gjithë shqiptarët me një deklaratë shokuese të bërë dje në emisionin “Thumb”, ku ka qenë e ftuar.

E pyetur nga gazetarja se, nëse i pëlqejnë më shumë djemtë nga Kosova apo nga Shqipëria, moderatorja e re e Top Channel është përgjigjur duke lënë të  habitur të gjithë.

“S’po dua të ofendoj më shumë, por mendoj se djemtë më të bukur janë në Prishtinë. Por qesh gjithmonë me shoqet e mia, se në Tiranë kur të ngucin (gjuajnë) përdorin fjalë shumë të ëmbla, në Kosovë dinë me të nguc shumë me fjalë banale, domethënë të vjen për të vjellë, kur të ngucin atje. Këtu është tepër cute dhe ndonjëherë më qeshet, se ngjan shumë ndryshe”, ka deklaruar Argjira Spanca.

Shokon moderatorja e njohur: Jo me një, por kam fjetur me dy personazhe shqiptarë

Periskopi.com Showbiz

Me mbylljen e emisionit të saj “Kush vjen për drekë”, moderatorja e njohur Arjola Shehu është tërhequr televizioni dhe nuk ka pasur ende ndonjë projekt të ri.

Por së fundmi ajo ka dhënë një intervistë mjaft ndryshe për emisionin “Pop Culture”. Gjatë intervistës me Kelvi Kadillin, ajo ka cekur pak edhe jetën e saj private, gjë të cilën rrallë e bën Arjola.

E pyetur nga moderatori nëse ka fjetur me ndonjë personazh të njohur shqiptar, Arjola ka lënë gojëhapur të gjithë me përgjigjen: “Jo me një, por me dy personazhe të njohur shqiptarë!”.

A ka qenë shaka e gjitha kjo? Në videon promo që ka publikuar Arjola në “Instagram” shkruan: “Shakaa Shaka! ?#montazhKompromentues”.

 

Humb 100 mijë dollarë në kazino, moderatorja shqiptare: I kisha të fundit

Periskopi.com Showbiz

Nëse të gjithë zgjedhin detin për pushimet verore, ajo ka zgjedhur Kinën por siç duket nuk i ka ecur edhe shumë mbarë.

Fjala është për moderatoren Liberta Spahiu, e cila përmes një fotoje të publikuar në Instagram shprehet se ka humbur 100 mijë dollarë në kazino.

Liberta shkruan:

Çka i bon njeri vetit si bon kush, i hupa edhe qato 100.000 $ t’fundit e hajt. Sa herë në jetë keni hup pare ne casino?”

Nuk dihet nëse Liberta e ka me shaka apo realisht i ka humbur, por nuk dihet as mesazhi që ka dashur të përcjellë me këtë foto.

 

Moderatorja e njohur shfaqet e tëra e zhveshur përballë diellit e detit (Foto)

Periskopi.com Showbiz

Sophie Kasaei, dëshiron të tregojë gjithçka me foton e fundit të postuar në Instagram, ku shfaqet plotësisht e zhveshur teksa pushon në dritën e diellit në një bregdet të panjohur.

Ylli televiziv zbulon në foto të pasmet bombastike por më “shpërthyes’ është përshkrimi i fotos.

“Duke parë botën”, shkruan Sophie teksa këmbët e saj lakuriq janë të hapura drejt maleve dhe detit.