Ndërron jetë kitaristi i grupit “Trix”

Periskopi.com Showbiz

Ka vdekur kitarist i grupit  të njohura të muzikës shqipe “Trix”, Nuredin Azemi

Lajmi për vdekjen e tij e ka bërë të ditur Veli Sahiti.

Një ndër grupet më të suksesshme dhe më të famshme shqiptare të “Trix” u formua në pranverë të vitit 1974 në fillim përbëhej nga tre anëtarë: Veli Sahiti, Muhamet Bislimi, si dhe Nuredin Azemi.

 

 

Këtë vit u bënë edhe ca ndryshime në grup ku ia bashkuan  edhe dy anëtarë, Hil Prenk Palaj (Daullist) si dhe Gjergj Prenk Palaj (Harmonike gojë).

“Trix” njihen për hite të shumta si “U tretën ëndërrta”, “Moj zeshkanja ime” të cilat ende vazhdojnë të dëgjohen.