Si pasojë e reshjeve të shumta të shiut, rruga Prishtinë-Gjilan është bllokuar nga rrëshqitjet e…
20 May, 9:54
Lajme
Qeveria e Kosovës ka zhvilluar mbledhje elektronike në të cilën ka miratuar Projektligjin për Ratifikimin…
20 May, 9:38
Lajme
Lajme
Policia ka gjobitur një shofer në Gjilan, i cili në zonën në zonën ku kufizimi…
20 May, 10:09
Zbulohet identiteti i viktimave të tjera nga rrëzimi i helikopterit në Iran: Një imam, një…
20 May, 10:26
Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1.609 gjoba…
20 May, 10:23
Çështja e pushimit ka ngritur edhe një herë në këmbë mësimdhënësit në Kosovë. Ata kanë…
20 May, 10:06
Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një serb në pikën kufitare në Vërmicë,…
20 May, 9:33
Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka theksuar gatishmërinë e tij për…
20 May, 9:12
Policia e Kosovës ka dhënë detaje për rastin e dhunës në familje që ka ndodhur…
20 May, 9:10

Skuadra e Lille ka barazuar 2:2 ndaj Nice në ndeshjen e fundit të këtij sezoni…

19 May, 23:14

Skuadra e Mallorcas ka barazuar 2:2 ndaj Almerias në ndeshjen e parafundit të La Ligas…

19 May, 22:30

Tyson Fury mund të humbasë një pjesë të madhe të parave nga lufta e padiskutueshme…

19 May, 22:27

Jurgen Klopp sot e pati ndeshjen e fundit të tij si trajner të Liverpoolit. Trajneri…

19 May, 20:39

Opinione

E dije që ka një ditë specifike që konsiderohet si ajo me më shumë fat? Sipas astrologut Kyle Thomas, 18 maji do jetë dita më me fat e vitit sipas…
17 May, 9:35
Kreativiteti është aftësia për të parë botën nga një këndvështrim unik. Ky aspekt e bën botën e tyre plot me ngjyra! Njerëzit me mendje krijuese i shikojnë gjërat ndryshe nga…
16 May, 10:43
DASHI Tregohuni të kujdesshëm për gjërat e mbetura pa thënë në dashuri, sepse ato mund të prishin një marrëdhënie. Në punë gjithçka po shkon mirë dhe madje dëshironi të bëni…
14 May, 9:26
Showbiz
Fejohet këngëtarja Engjëllusha Salihu

Këngëtarja e njohur shqiptare, Engjëllusha Salihu, i ka dhënë fund beqarisë. Artistja, e cila është…

19 May, 16:20

Linda Halimi: Çdo mëngjes i them vetes, me sa palë mend në kokë e lash vajzën e u futa në Big Brother

Këngëtarja e talentuar Linda Halimi ka dhënë një intervistë për Prive, ku ka folur hapur…

18 May, 19:24

“Ishte shumë traumatike” – Amos Zaharia flet për herë të parë për divorcin e motrës me Princ Lekën

Për herë të parë Amos Zaharia ka folur për divorcin e motrës së tij, Elia…

18 May, 10:19

Sinan Vllasaliu thotë se çdo shmangie nga tatimi ishte e paqëllimshme

Këngëtari Sinan Vllasaliu ka thënë se nuk ndihet fajtor derisa ka deklaruar se çdo shmangie…

17 May, 12:42

Fituesi i Eurovizionit i bën thirrje Zvicrës që të fusë një gjini të tretë në dokumentet zyrtare

Fituesi i Eurovision Song Contest, Nemo Mettler i bëri thirrje qeverisë zvicerane të njohë një…

16 May, 18:30

Meritoni këmbëngul ta zbulojë të vërtetën, Heidi: Kam probleme ligjore me Massimilianon

Tensioni është rritur në shtëpinë e “Big Brother VIP 3” pasi banorëve u është dhënë…

16 May, 18:20

Olta Gixhari “bën bashkë” Bora Zemanin dhe Beatrix Ramosajn

Olta Gixhari po shijon ditët e fundit të shtatzanisë larg Shqipërisë, në Spanjë. Siç shihet…

16 May, 16:21

“A ke merak për bashkëshortin jashtë”, përgjigja epike e Françeskës bën banorët të ‘shpërthejnë’ në të qeshura

Banorët e Big Brother VIP Albania 3 kanë shpërthyer në të qeshura pas mesnatës dhe…

15 May, 13:56

Auto & Tech

VIDEO

27 Feb 03:20 AM

Prezantohet GPT-4o: Ç’mund të bëjë modeli i ri i inteligjencës artificiale?

OpenAI ka prezantuar një version të ri- me kapacitet më të lartë- të teknologjisë së…

Updated 3 days ago
Një rrjet i ri social është gati për treg

Një rrjet i ri social që synon popullsinë më të re, Nospace, do të laçohet…

15 May, 13:25
Për të qenë të qartë: TikTok dallon përmbajtjen e krijuar nga Inteligjenca Artificiale

Linja midis përmbajtjes reale dhe përmbajtjes së gjeneruar nga Inteligjenca Artificiale (AI) në mediat sociale…

15 May, 13:23
AI krijoi një robot në vetëm 26 sekonda

Kur një grup studiuesish i kërkuan AI të projektonte një robot që mund të ecte,…

12 May, 15:28
Claude, po sjell chatbot-in me Al në iPhone

ChatGPT i OpenAl po përballet me një konkurrencë serioze pasi rivali i kompanisë Anthropic po…

03 May, 9:14
Shendet
Dhjetë vërejtje të cilat flasin qartë që lythi juaj – është i rrezikshëm për jetën
15 May, 13:28
Çdo ndryshim në lyth mund të jetë shenjë që do të duhej të shkoni te…
Përgatisni në shtëpi lëngjet më të mira për pastrimin e trupit, ja si
Pastrimi i trupit përmes lëngjeve është një mënyrë efikase për të larguar toksinat nga sistemi…
12 May, 8:27
Lajme
Zbuloni sa sheqer duhet të shtoni në kafe, kjo është sasia ditore e rekomanduar
Sigurisht, dita e të gjithëve nis me kafen e mëngjesit. Dikush e pi në shtëpi,…
10 May, 8:20
Lajme
Këshilla për më pak stres dhe presion më të ulët të gjakut
Me presionin e lartë të gjakut, është e pashmangshme të kujdeseni për një mënyrë jetese…
06 May, 12:05
Lajme
IKSHPK: Pastroni duart, higjiena e duarve mund të shpëtojë miliona jetë
5 maji shënon një nga ngjarjet e rëndësishme të kujdesit shëndetësor. Kjo datë njihet ndryshe…
05 May, 16:38
Lajme