Tani mund të luani lojëra në Tesla

Periskopi.com Tech & Auto

Kompania Tesla po vendos standarde të reja në sistemet e veturave. Së fundmi ajo ka shtuar di­çka të re në “Software” e tyre.

Në “updaten” e fundit, kompania ka shtuar kamerat që janë duke incizuar deri sa jeni duke vozitur dhe lojëra të kompanisë “Atari”.

Lojërat e “Atarit” janë si “Pacman” “Pinball” “Witcher” etj. Këto mund t’i luani vetëm kur nuk jeni duke vozitur.

Për të marrë “updaten” e ri në veturë mjafton vetëm të lëshoni “Wi-Fi”./Indeksonline/

 

 

Shpërndaje në: