Të premten shi e ftohtë

Periskopi.com Lajme

Në ditët e ardhshme vendi ynë përfshihet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme, që sjellin përkeqësim të motit.

Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohëpaskohe me reshje të shiut, që vende-vende ditën e enjte do të jenë pak më intensive.

Edhe temperaturat pësojnë rënie të ndjeshme.

Sipas Prishtina Weather këtë të premte do të kemi mot të ftohtë, e kryesisht vranët dhe kohëpaskohe me reshje shiu.

Temperaturat minimale zbresin nga 11C deri në 9C, edhe maksimalet zbresin deri në 12C.

Do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare 4-10m/s.

Shpërndaje në: