Të shtëna në Teksas: Pesëmbëdhjetë të vrarë në një sulm në shkollën fillore në SHBA

Periskopi.com Lajme

Pesëmbëdhjetë persona kanë vdekur nga të shtënat në një shkollë fillore në Teksas, raporton BBC, përcjell Periskopi.

Sulmuesi ishte një 18-vjeçar, ku vrau 14 nxënës dhe një mësues në shkollën fillore Robb në qytetin e Uvalde.

Kryetari i qytetit, Greg Abbott, tha se i dyshuari ishte i armatosur me një pistoletë dhe me një pushkë kur kreu sulmin.

Kryetari Abbott thotë se i dyshuari ka vdekur pasi oficerët u përgjigjen ndaj tij./BBC-PERISKOPI/