Tyson Fury arrin në stadium para duelit të madh, paralajmëron fitore: “Në maje të botës”

Tyson Fury arrin në stadium para duelit të madh, paralajmëron fitore: “Në maje të botës”

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të peshave të rënda.

Kjo përballje pritet të fillojë rreth orës 23:50 dhe njëkohësisht po cilësohet si meçi i shekullit.

Britaniku tashmë ka arritur në stadium, por iu drejtua gazetarëve duke paralajmëruar fitoren e tij: “Në maje të botës”, dëgjohet duke thënë Fury teksa i drejtohet kamerave.

Kujtojmë se pak minuta më parë ka arritur edhe ukrainasi, Usyk.

 

 

Shpërndaje në: