UEFA, ky është formacioni më i mirë i vitit 2018

Periskopi.com Sporti

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA ka publikuar formacionin më të mirë të vitit 2018.

Dhe surprizat nuk kanë të ndalur, shkruan Periskopi.

Në portë është vendosur portieri i Barcelona, Ander Ter-Stegen. Ky i fundit u vendos në formacion para Keylor Navas, që fitoi Ligën e Kampionëve me Realin, dhe para Thibaut Courtois, që u zgjodh më i miri nga FIFA.

Faza defansive mbetet pa një mbrojtës të djathtë, teksa sulmi mbetet ndoshta faza e vetme ku zgjedhjet kanë qenë të duhura. /Periskopi

Shpërndaje në: