Ushtroi dhunë ndaj gruas, arrestohet 50-vjeçari në Ferizaj

Periskopi.com Lajme

Një person është arrestuar mbrëmë nga policia për rajonin e Ferizajt, pasi i njëjti dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj gruas së tij, duke i shkaktuar lëndime trupore.

Në një komunikatë për media të Policisë për rajonin e Ferizajt, bëhet e ditur se ngjarja ka ndodhur mbrëmë rreth orës 21:00, kur policia ka pranuar një informacion, se është një rast i dhunës në familje në një nga lagjet e qytetit.

Në lidhje me këtë, policia ka marr veprimet e nevojshme dhe menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka arrestuar personin e dyshuar me inicialet N.E., i moshës 50-vjeç, i cili kishte ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj bashkëshortes së tij. Për këtë e njëjta ka pranuar tretman mjekësor në Qendrën Emergjente në Ferizaj.

(M/K) i moshës 50 vjeçar, i cili kishte ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj bashkëshortes së tij , me inicialet L.N ( F/K) e moshës 44 vjeçare, duke i shkaktuar lëndime trupore . Për këtë e njëjta ka pranuar tretman mjekësorë në Qendrën Emergjente në Ferizaj .

Me vendim të prokurorit, personi i dyshuar është dërguar në mbajtje për 48 orë, për procedura të mëtejme hetimore.