Vajza që u rrah nga dy të tjera në Pejë i thotë Policisë se ndodhi për shkak të ofendimeve

Periskopi.com Lajme

Dy femra kosovare janë arrestuar për shkak se kishin sulmuar fizikisht viktimën femër kosovare duke i shkaktuar lëndime trupore.

Rasti ka ndodhur dje në Pejë, ku pas trajtimit mjekësor viktima është intervistuar dhe e njëjta ka deklaruar se incidenti ka ndodhur për shkak të disa ofendimeve që kishin pasur ndërmjet vete të dyshuarat me viktimën.

Të dyshuarat me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.